Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Modernizacja i doposażenie obiektów dydaktycznych ZS w Czudcu oraz Przedszkola Specjalnego we Frysztaku

wydrukuj

Tytuł inwestycji:

Modernizacja i doposażenie obiektów dydaktycznych Zespołu Szkół w Czudcu oraz Przedszkola nr 2 Specjalnego we Frysztaku z dostosowaniem  do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo-Powiat Strzyżowski

Opis szczegółowy:

 

W wyniku realizacji projektu zmodernizowano i doposażono obiekty dydaktyczne Zespołu Szkół w Czudcu oraz Przedszkola nr 2 Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku, dostosowując je do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przy SOSW we Frysztaku powstał bezpieczny plac zabaw o nawierzchni gumowej i trawiastej, wyposażony w urządzenia rekreacyjne. Dzięki sprzętom umieszczonym na świeżym powietrzu najmłodsi podopieczni placówki specjalnej we Frysztaku będą  m.in. mogli uczyć się kontrolować swoje ciało, poznają jego ograniczenia, zdobędą umiejętności koordynowania i planowania swoich ruchów, nauczą się utrzymywać równowagę.

Z myślą o niepełnosprawnych uczniach przed budynkiem Zespołu Szkół w Czudcu wybudowano odpowiedni podjazd dla wózków inwalidzkich, a wewnątrz obiektu zainstalowano platformę hydrauliczną, która pozwala na korzystanie z pracowni specjalistycznych zlokalizowanych na I piętrze budynku. Specjalnie do ich potrzeb dostosowano także sanitariaty i szkolną bibliotekę oraz oddano 3 nowocześnie wyposażone pokoje z węzłem sanitarnym, które umożliwiają całodniowy pobyt ucznia w placówce. Szkoła daje im również możliwość skorzystania z posiłków regenerujących przygotowanych w bazie gastronomiczno-hotelarskiej szkoły tj. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Czudcu.

 

Koszt:

1 298 415,64 PLN, w tym:

   692 965,21 PLN –Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

   605 450,43 PLN –środki własne Powiatu

Projekt współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Rok ukończenia:

2016

Lokalizacja:

49.941778, 21.847778 (Zespół Szkół w Czudcu)

49.834546, 21.605661 ( Przedszkole nr 2 Specjalne we Frysztaku)