Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Konkursy „Niebezpieczni w sieci” i „Wdzięczni Bohaterom 1920 r.”

wydrukuj
Konkursy „Niebezpieczni w sieci” i „Wdzięczni Bohaterom 1920 r.”

Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Pełnomocnik Wojewody Podkarpackiego ds. społeczeństwa obywatelskiego zapraszają do udziału w konkursie pt. „Niebezpieczni w sieci”. Natomiast Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs pn. "Wdzięczni Bohaterom 1920 r.", którego celem jest m.in. upamiętnienie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Konkurs pt. „Niebezpieczni w sieci”. skierowany jest do wszystkich organizacji pozarządowych, które mają pomysł na ciekawą kampanię informacyjno-edukacyjną poświęconą bezpieczeństwu w sieci. Najlepsze trzy pomysły będą nagrodzone dofinansowaniem oraz zaproszeniem do wspólnej organizacji kampanii wraz z Państwowym Instytutem Badawczym – NASK. W sumie na ten cel przeznaczono 500 000 złotych.

Konkursowy nabór ruszył 24 lutego i miał trwać do 22 marca br., ale w związku z ostatnimi wydarzeniami został przedłużony do 31 marca. Wasz pomysł i nasze wsparcie - to musi się udać! Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci/konkurs

Konkurs skierowany jest do tych wszystkich organizacji pozarządowych, którym zależy na bezpieczeństwie w sieci. Czekamy na Wasze najlepsze pomysły, na Wasze najlepsze doświadczenia jeszcze przez dwa tygodnie, do 31 marca – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Dlatego jeśli pracujecie w organizacji pozarządowej i od zawsze mieliście pomysł na kampanię medialną z prawdziwego zdarzenia, ale Wasza organizacja nie ma dostatecznych środków i odpowiedniego doświadczenia – nasz konkurs jest właśnie dla Was! Zrealizujemy Wasz pomysł, za który dodatkowo otrzymacie nagrodę pieniężną. A może realizowaliście już jakąś kampanię, która zasługuje na kolejną odsłonę? Jeśli tak, też możecie się do nas zgłosić!

Zależy nam na kreatywnych, innowacyjnych projektach. Najważniejsze, by prowadziły do wzrostu świadomości zagrożeń, które możemy spotkać w sieci. Opcji jest wiele, każdy pomysł jest dobry!

Wypełnijcie prosty formularz i zawalczcie o nasze nagrody. Pula nagród pieniężnych za pomysł wynosi 15 000 zł. Za to pula środków na realizację pomysłów na kampanie – to aż 500 000 zł! Wysokość poszczególnych nagród zależy od liczby wyłonionych laureatów.

Macie pytania? Piszcie do nas na epolakpotrafi@mc.gov.pl.

Organizatorem konkursu są Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK. Patronat medialny nad naszą inicjatywą objęły portale ngo.pl oraz kampaniespoleczne.pl. Konkurs został przygotowany w ramach kampanii e-Polak potrafi”.

Inny konkurs adresowany do organizacji pozarządowych, osób prawnych, stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego i klubów sportowych ogłasza Ministerstwo Obrony Narodowej. Konkurs pn. "Wdzięczni Bohaterom 1920 r.", którego celem jest m .in. upamiętnienie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Projekty mają dotyczyć m.in. upowszechniania wiedzy o przebiegu Bitwy, a także upamiętnienia bohaterów, w tym żołnierzy, ochotników oraz całego społeczeństwa zaangażowanych w obronę Ojczyzny w trakcie wojny polsko-bolszewickiej.

Zadania konkursowe przewidziane dla oferentów obejmują między innymi realizację programów i działań o charakterze patriotyczno-edukacyjnym, organizację przedsięwzięć o charakterze patriotyczno-kulturalnym oraz upamiętniających zaangażowanie ochotników z innych narodów oraz pomoc innych państw udzielaną Polsce w trakcie wojny polsko-bolszewickiej.

Na ich realizację zadań konkursowych resort obrony narodowej przeznaczył kwotę do 2.000.000,00 zł. Jednym z warunków składania oferty jest wkład finansowy podmiotu ubiegającego się o realizację zadań w wysokości minimum 10 % planowanej kwoty dotacji. Zadania konkursowe muszą być realizowane od 1 maja do 31 grudnia 2020 r.

Oferty należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 23 marca 2020 r. Rozstrzygnięcie nastąpi 10 kwietnia 2020 r. 

Szczegółowe informacje na temat konkursu, warunków składania ofert, regulamin na stronie: www.gov.pl/web/obrona-narodowa/otwarty-konkurs-ofert-nr-ew-052020wddekid

[opr. W. Plezia]