Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Nagrody za osiągniecia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

wydrukuj
Nagrody za osiągniecia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

W dniu 3 kwietnia br. w czasie obrad Zarządu Powiatu zostały wręczone kolejne nagrody za osiągniecia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Otrzymali je: Stanisław Koziarz, Jednostka OSP Połomia oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Szufnarowa.

A oto uhonorowani nagrodą Zarządu Powiatu Strzyżowskiego:

Stanisław Koziarz swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w roku 2008. Pierwsza jego wystawa miała miejsce w Szkole Podstawowej w Szufnarowej. Od 2014 roku przez pięć kolejnych edycji brał udział w Międzynarodowych Plenerach Malarskich „Wiśniowa Pachnąca Malarstwem”. W roku 2013 w Ośrodku Kultury w Wiśniowej odbyła się jego autorska wystawa prac. Tematem obrazów jest pejzaż i martwa natura. Jego obrazy, których do tej pory powstało około 190, brały udział w wystawach zbiorowych m. in. w Bardejowie na Słowacji, Krakowie, Toruniu, Rzeszowie.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Połomi. Jednostka w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia powstania. Posiada 3-tomową kronikę opisującą jej działalność, która zawiera historię działania jednostki oraz materiały fotograficzne. Od roku 2008 jednostka prowadzi Izbę Tradycji, w której znajdują się sprzęty i urządzenia codziennego użytku z dawnych czasów oraz pamiątki zarówno z działalności OSP Połomia jak i innych organizacji wiejskich.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Szufnarowa powstało w 2016 r. Jego zadaniami statutowymi jest m.in. wspieranie demokracji i budowanie społeczeństwa obywatelskiego w lokalnej społeczności, aktywizacja ludności wiejskiej, wzmacnianie przywiązań do tradycji, ochrona zabytków i dziedzictwa kultury wsi. Stowarzyszenie pozyskuje środki finansowe na zdania w zakresie rozwoju sportu (np. „Aktywni w trosce o zdrowie”, „Aktywni w zgodzie z naturą”, „Aktywni w trosce o zdrowie fizyczne i psychiczne”), pełni opieką nad Izbą Pamięci pn. „Jak żyli i pracowali nasi przodkowie”, którą utworzył ks. Bronisław Domino. Członkowie stowarzyszenia opracowali i wydali drukiem wiele publikacji upowszechniających tradycje i kulturę Szufnarowej.

Inf. Wydział ES Starostwa, opr. i fot. W. Plezia