Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Z mięsem drobiowym przez pokolenia

wydrukuj
Z mięsem drobiowym przez pokolenia

Stowarzyszenie Innowatorów Wsi rozpoczyna nabór zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich w ramach projektu: „Z mięsem drobiowym przez pokolenia”.

Stowarzyszenie Innowatorów Wsi rozpoczyna realizację Projektu: „Z mięsem drobiowym przez pokolenia”. Jest to Projekt kulinarny, którego ideą jest połączenie tradycyjnych przepisów kultywowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z nowoczesnymi aranżacjami tychże dań realizowanymi przez Szefów Kuchni młodego pokolenia. To projekt kulinarny, którego ideą jest połączenie tradycyjnych przepisów kultywowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z nowoczesnymi aranżacjami tychże dań realizowanymi przez Szefów Kuchni młodego pokolenia.

W ramach konkursu zostanie wytypowanych 16 KGW, które pod okiem kamer przygotują danie z wykorzystaniem mięsa drobiowego. Szef Kuchni wykona to samo danie w nowej odsłonie. Ponadto Szef Kuchni podejmie wyzwanie stawiane przez KGW. Filmy z realizacji Projektu będą dostępne na You Tube i widzowie zadecydują, kto wygra i zdobędzie główną nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi. A jest o co walczyć, bo I miejsce w konkursie to nagroda o wartości 6 tys. złotych dla najlepszego KGW. Ponadto wszyscy finaliści otrzymają upominki oraz dyplomy uczestnictwa.

Finałowe przepisy wraz z nowoczesnymi aranżacjami zostaną opublikowane w książce kucharskiej „Z mięsem drobiowym przez pokolenia – Tom I ZIMA”, która powstanie na zakończenie realizacji Projektu (luty 2023 r.). Rejestracja rozpoczęła się 24 października 2022 r. i potrwa do 20 listopada 2022 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu na: www.przezpokolenia.pl.

Inf. Aneta Rutkowska, opr. W. Plezia