Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

34 pary małżeńskie odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

wydrukuj
34 pary małżeńskie odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Trzydzieści cztery pary małżeńskie zamieszkałe w gminie i mieście Strzyżów odebrało (26.01.2018 r.) Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Rokroczniete wyjątkowe odznaczenia nadane przez Prezydenta RP otrzymują małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie co najmniej pięćdziesiąt lat.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla samych Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz najbliższych przyjaciół. To rocznica 50 lat pożycia małżeńskiego par, które mimo życiowych przeciwności przetrwały, by po latach móc cieszyć się wzajemnym szacunkiem, tolerancją i dojrzałą miłością. Z tej okazji,jak co roku, w sali widowiskowej strzyżowskiego Domu Kultury „Sokół" miało miejsce uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami. Aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę dokonał burmistrz Strzyżowa Mariusz Kawa. Dodatkowe życzenia Jubilatom złożyli sołtysi wsi i przewodniczący Rad Osiedlowych. Obecny na ks. dziekan dr Jan Wolak także złożył małżeńskim parom serdeczne gratulacje i udzielił błogosławieństwa na kolejne lata.

A co o sobie po latach mówią sami jubilaci? Maria i Kazimierz Wiśniowscy, mieszkają w Strzyżowie. „Pobraliśmy się 12 sierpnia 1967 roku - mówi pani Maria. - To już nawet ponad pół wieku. Recepta na udane wspólne życie? Dogadywać się. I to wszystko. Trzeba iść po prostu na kompromis. Bez tego ani rusz". Państwo Jadwiga i Leon Bąkowie z Glinika Zaborowskiego, pobrali się 6stycznia 1968 r. Zapytani o najpiękniejsze chwile wspólnego życia, oboje zgodnie, ze wzruszeniem w głosie twierdzą, że właśnie: „Dzisiaj, dzisiejsza uroczystość jest jednym z najpiękniejszych wspólnych momentów. W końcu zdarza się tylko raz w życiu i nie każdemu jest dane ją przeżyć". Pani Jadzia, jako aktywna działaczka kulturalno-społeczna, członkini KGW w Gliniku Zaborowskim i wieloletnia wokalistka w Grupie Śpiewaczej „Baby Glinickie", najbardziej mężowi jest wdzięczna za to, że wielokrotnie zastępuje ją w obowiązkach domowych, aby mogła się realizować społecznie. Mąż świetnie sobie radzi i „nie buntuje się". PanLeon natomiast zapytany, za co on dziękuje żonie, odpowiedział krótko: „Że mnie kocha...".

Uroczystość poprowadzili przewodnicząca Rady Miejskiej - Wioletta Drozd i dyrektor DK - Paweł Bukała. Nie zabrakło jubileuszowego tortu, poczęstunku oraz symbolicznego toastu. Uroczystość uświetniła swym występem Justyna Nowak, na co dzień instruktor ds. muzyki DK, utworem „Love me tender". Na scenie wystąpiła również działająca od lat pod skrzydłami „Sokoła" Grupa Śpiewacza „Barwy Jesieni", która swym skocznym repertuarem zachwyciła zgromadzoną publiczność.

Szanownym Jubilatom życzymy przede wszystkim dużo niezbędnego zdrowia, aby przez kolejne lata trwać w tej pięknej miłości, wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz kolejnych wspaniałych rocznic.

Na zdjęciu: Od prawej burmistrz Strzyżowa - Mariusz Kawa, Jadwiga i Leon Bąkowie oraz Tadeusz Barć - sołtys Glinika Zaborowskiego.

[Inf. A. Słowik - DK „Sokół Strzyżów, fot. P. Krok, opr. W. Plezia]