Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie

wydrukuj
Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie

Zapraszamy seniorów na bezpłatne spotkanie pt. „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” w Starostwie Powiatowym w Strzyżowie w dniu 11 lipca w godz. od 9.00 do 11.00 – część wykładowa w sali nr 208 oraz serwis rowerowy.


W tym roku spotkania z seniorami odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski. Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerem strategicznym akcji jest Policja. Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych 60+, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna, (która z wiekiem jest coraz słabsza) ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego.


Lokalni policjanci i eksperci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie oraz podpowiedzą, na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu. Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie podstawowy, bezpłatny przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny. W trakcie spotkania zapewniony będzie słodki poczęstunek.


Spotkanie zostało zaplanowane na dzień 11 lipca br. w godzinach 9.00-11.00 - część wykładowa w sali nr 208 Starostwa Powiatowego w Strzyżowie + serwis rowerowy (niewielki namiot przed budynkiem).

Wszystkie szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się na stronie https://seniornadrodze.pl/.


[opr. W.P.]